12 maja 2013

Jillian Michaels: 6 week six-pack - Level 2 oraz kolejne wyzwanie

Witajcie! Dzisiaj post ćwiczeniowy! A mianowicie omówienie levelu 2 "6 week six-pack" Jillian Michaels.

Na samym początku chcę Was uprzedzić, że mogłam się troszkę pomylić z angielskimi nazwami ćwiczeń. Przy pisaniu tego posta dzielnie słucham co mówi Jillian, ale miałam trudności z niektórymi słowami. Dlatego też liczę na wyrozumiałość. Jeżeli ktoś z Was zna poprawne nazwy ćwiczeń, lub też wyłapał u mnie jakiś błąd w nazwach angielskich to prosiłabym o zwrócenie mi uwagi - w przyszłości uniknę wtedy tych błędów. Wiem też, że czasami opis wykonywanego ćwiczenia może być trochę niejasny. Dlatego też zamieszczam zdjęcia. Jeżeli ćwiczenie wykonywane jest dwa razy (bo zmieniamy strony, nogi itp.) staram się zawsze zrobić zdjęcia tak, żeby na każdym ze zdjęć była widoczna inna część ćwiczenia. Mam wtedy nadzieję, że ćwiczenie jest bardziej czytelne.

Jeżeli chodzi dane techniczne tego zestawu ćwiczeń - całość trwa 35 minut. Ćwiczymy w tym samym składzie co poprzednio - czyli z Jillian, Basheerah i Maddie. Tak jak ostatnio znajdziemy tutaj rozgrzewkę, rozciąganie oraz jeden obwód który powtarzamy dwukrotnie. Pierwszy obwód wykonujemy skupiając się na poprawnym wykonaniu danego ćwiczenia. Z kolei za drugim razem musimy wykonać jak najwięcej powtórzeń.

Także tutaj Jillian potrafi nas niesamowicie zmotywować. Za każdym razem gdy kamera pokazuję jak ćwiczy  Basheeraha nie mogę nie robić wersji dla zaawansowanych. Zwyczajnie głupio się czuję robiąc prostszą wersję ćwiczenia. Chociaż muszę się przyznać, że gdy wykonywałam ten level pierwszy raz to myślałam, że umrę. Spociłam się tak jak przy cardio 3 w Body Revolution :D I tutaj widać, że nasze ciało bardzo szybko przyzwyczaja się do wykonywanych ćwiczeń. Pod koniec wykonywania levelu 1 prawie się nie męczyłam, więc jak zmieniłam ćwiczenia to moje ciało dostało niezłego kopniaka :)

Znajdziemy tutaj ćwiczenia nie tylko na brzuch. W sumie mało jest ćwiczeń tylko na mięśnie brzucha. Zdecydowanie nie jest to program dla ludzi, którzy są szczupli i po prostu chcą sobie wyrzeźbić kaloryfer. Bardziej polecam to osobom, które mają klika zbędnych kilogramów do zrzucenia, lub potrzebuję programu do ćwiczeń, dzięki któremu mogą wzmocnić całe ciało. 


ROZGRZEWKA
- Squat round reaches - przysiad, wygięcie grzbietu do góry i powrót do pozycji pionowe z rękami w górze;
-Ride nad high knees - czyli Skip A;
-Lunges - wykroki w przód;
- Sketers with a hop - przeskakujemy z jednej nogi na drugą jednocześnie obracamy tułowiem;
- Burpees - bez podskoku na końcu.

OBWÓD
- Chaps (?) - wykonujemy wykrok w przód prawą nogą, a następnie pogłębiamy przysiad jednocześnie skręcając tułów w bok.
- Knee with cośtam - podnosimy prawe kolano do góry jednocześnie skręcamy tułów w bok mając ręce nad głową. Próbujemy dotknąć łokciem kolana.
- Jumping jack knees - podnosimy złączone, wyprostowane ręce do góry. Następnie podnosimy na zmianę raz jedną, raz drugą wyprostowaną nogę jednocześnie dotykając rękoma stóp. Ćwiczenie wykonujemy podskakując.
 - Chaps (?) - wykonujemy wykrok w przód lewą nogą, a następnie pogłębiamy przysiad jednocześnie skręcając tułów w bok.
 - Knee with cośtam - podnosimy lewe kolano do góry jednocześnie skręcamy tułów w bok mając ręce nad głową. Próbujemy dotknąć łokciem kolana. 
- Low to high - stajemy w wykroku z prawą nogą z przodu, nisko na nogach i z hantlą przy prawej stopie. Następnie podnosimy ciało, obracamy je o 180 stopni i ręcę z hantlą podnosimy do góry.


 - Elbow to knee - bierzemy hanlę w dłonie nad głowę, prawą nogą robimy wykrok do tyłu, a następnie prawą nogę przyciągamy do klatki piersiowej jednocześnie dotykając łokciem kolana. Potem znowu noga idzie do tyłu, a ręce nad głowę. Ćwiczenie wykonujemy jak najszybciej.

- Plank Twist - pozycja wyjściowa to plank. Następnie prawą nogę zgiętą w kolanie prowadzimy pod siebie tak aby jak najbardziej skręcić tułów. Ćwiczenie wykonujemy raz prawą, raz lewą nogą.

- Low to high - stajemy w wykroku z prawą nogą z przodu, nisko na nogach i z hantlą przy prawej stopie. Następnie podnosimy ciało, obracamy je o 180 stopni i ręcę z hantlą podnosimy do góry.
 - Elbow to knee - bierzemy hanlę w dłonie nad głowę, lewą nogą robimy wykrok do tyłu, a następnie lewą nogę przyciągamy do klatki piersiowej jednocześnie dotykając łokciem kolana. Potem znowu noga idzie do tyłu, a ręce nad głowę. Ćwiczenie wykonujemy jak najszybciej.
- Rotation past nudge - w dłonie bierzemy hantlę. Najpierw wykonujemy wykrok do przodu prawą nogą jednocześnie skręcając tułów w prawo wraz z rękoma. Następnie wracamy do pionu i od razu wykonujemy wykrok w tył prawą nogą, i podajemy sobie hantlę pod lewym kolanem z prawej do lewej ręki.
 - Lead house - stajemy w rozkroku, ręce z hantlą wyprostowane w łokciach trzymamy przed sobą. Następnie skręcamy całe ciało  w bok jednocześnie delikatnie przysiad na nodze z tyłu. Potem obracamy się o 180 stopni i wykonujemy to samo.

 - Bicycle - kładziemy się na plecach, ręce za głowę. Prawym łokciem dotykamy lewego kolana i odwrotnie. Druga noga wyprostowana.
- Rotation past nudge - w dłonie bierzemy hantlę. Najpierw wykonujemy wykrok do przodu lewą nogą jednocześnie skręcając tułów w lewo wraz z rękoma. Następnie wracamy do pionu i od razu wykonujemy wykrok w tył lewą nogą, i podajemy sobie hantlę pod prawym kolanem z lewej do prawej ręki.
- Down & Up swings - stajemy w rozkroku trzymając w dłoniach hantlę. Wykonujemy głęboki przysiad, a ręce ciągniemy jak najniżej pod pupę. Następnie wstajemy, a ręce podnosimy do góry wyprostowane.
- nie wyłapałam nazwy (mo goes?)- zaczynamy od plank, po czym skaczemy obiema nogami na raz: na prawo, centralnie, na lewo itd.
- Knee stand kicks - zaczynamy pozycją plank. Następnie obracamy się na lewej ręce, prawą rękę wyciągamy do góry, jednocześnie lewą nogą robimy kopniak w bok. Ćwiczenie wykonujemy raz na lewej, raz na prawej stronie ciała.
- Double crunches - kładziemy się na plecach i wykonujemy brzuszki. Nogi zginamy pod kątem 90 stopni. Po tym ćwiczeniu przez kilka sekund leżymy z podniesionymi nogami w górze i rękoma.
- Mountain climbers.

Mam  nadzieję, ze chociaż trochę namówiłam Was na wspólne ćwiczenia z Jillian :)

A teraz krótko o kolejnym wyzwaniu. Summer-body zaproponowała wspólną walkę z Tiffany. Nasza koleżanka podeszła do sprawy bardzo profesjonalnie - zaproponowała naprawdę świetną składankę, różnych programów Tiff. Na każdy dzień tygodnia będziemy miały inny zestaw ćwiczeń. Jeżeli jest ktoś chętny do podjęcia wyzwania razem z nami proszę pisać do summer-body na tego oto maila: summer-body@onet.pl. Zachęcam - w grupie zawsze lepiej się ćwiczy :) Pozdrawiam serdecznie :)

6 komentarzy:

 1. ależ ty wytrwała jesteś... podziwiam!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Za to ja podziwiam Ciebie za figurę jak u modelki i fantastyczne wyczucie stylu :)

   Usuń
 2. Zgłoszenia trzeba wysyłać na maila z podkreślnikiem (summer_body@onet.pl)a nie myślnikiem. Za pierwszym razem to mi maila zwróciło ale zgłosiłam się:}

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam... Faktycznie mogłam się pomylić... Ale cieszę się, że się zgłosiłaś :)

   Usuń
 3. "Lead house - stajemy w rozkroku, ręce z hantlą wyprostowane w łokciach trzymamy przed sobą. Następnie skręcamy całe ciało w bok jednocześnie delikatnie przysiad na nodze z tyłu. Potem obracamy się o 180 stopni i wykonujemy to samo."
  Wydaje mi się, że poprawna nazwa to "Lighthouse", czyli latarnia morska :)

  OdpowiedzUsuń